Ознака: трговски центар

Најмалку девет лица убиени пред трговски центар во Далас

Вооружен напаѓач синоќа пукаше и уби девет лица и рани најмалку седум во прометниот трговски центар северно од Далас, во Тексас, соопшти полицијата, а...

Пукање во трговски центар во Ел Пасо, има жртви

Едно лице загина, а тројца се повредени во пукотница што се случи синоќа во трговски центар во градот Ел Пасо, соопшти полицијата на Тексас. Двајца...

Се запали дуќан во Градскиот трговски центар во Тетово

Тетовските пожарникари попладневно интервенираа на пожар што избувна во дуќан во Градскиот трговски центар во центарот на градот. Поради пожарот густ чад се појави над...

Најмалку една жртва во огромен пожар во московски трговски центар

Најмалку едно лице загина како последица на голем пожар во хипермаркетот ОБИ, кој се наоѓа во трговскиот центар Мега Химки во Московската област. Според последните...

Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме

Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме. Според очевидци во трговскиот центар се слушнале истрели. И портпаролот на полицијата потврди дека во...

Најмалку двајца загинати во нападот врз трговски центар во Кременчук, тврдат...

Во руски ракетен напад денеска беше погоден преполн трговски центар во централниот украински град Кременчук, при што загинаа најмалку две лица, а 20 беа...

Пукање во трговски центар во Колумбија, 12 повредени

Дванаесет лица се повредени во инцидент со пукање во трговски центар во Колумбија, Јужна Каролина. Во врска со инцидентот приведени се три лица кои имале...

Скопјанец нападнат од мажи, жени и од малолетнички

Во скопската полиција вчера било пријавено дека пред трговски центар на подрачјето на Карпош бил нарушен јавниот ред и мир. Како што информираат од МВР,...

Велешанец тешко повреден при работа во скопски трговски центар

Во скопската полиција вчера околу 17 часот било пријавено дека во болницата „Аџибадем Систина“ со тешки повреди бил донесен В.П. (50) од Велес. Според пријавеното,...

При експлозија во Русија срушен трговски центар

Во Владикавказ, на југот на Русија, утрово се случи силна експлозија, во која беше уништен цел трговски центар. Локалната служба за спасување трага по повредени....