Ознака: тендер

Компресорите на хируршките сали за Клинички најдоцна до декември треба да...

Министерот за здравство Арбен Таравари денеска изјави дека веќе е објавен тендер за компресорите за хируршките сали на Клиничкиот центар во Скопје, но и...

Лав ми тендер

Случувањата во светски рамки покажуваат дека работите се тргнати во несакана насока, така што секоја земја гледа што подобро да се позиционира и да...

Пропадна тендерот за изградба на „Чебрен“, грчката компанија не можела да...

Грчката компанија „Архиродон“ со овие услови очигледно не можеше да обезбеди заеми од банките, изјави министерката за животна средна и просторно планирање, Каја Шукова,...

Утре ќе биде објавен тендерот за изведувач на гасниот интерконектор со...

Во текот на утрешниот ден ќе биде објавен тендерот за избор на изведувач за изградба на интерконекторот за природен гас меѓу Македонија и Грција,...

Конгресен центар во Скопје нема, а парите за конференцијата на ОБСЕ?

Не ми се верува. Да потрошиме околу седум милиони евра за конференција (за разни адаптации), а да не остане ништо по настанот. А на...

Врана дава тендер на друга врана

Настани, симболи, алузии Еве ја денес Македонија распослана од времето на октоподот на Бранко Црвенковски до струшките бисери на Рамиз Мерко, новиот станар на американската...

ЕСМ ќе побара трите компании што се јавија на тендерот за...

Управниот одбор на АД ЕСМ ја разгледа информацијата подготвена од ЕСМ Продажба ДООЕЛ Скопје, во врска со истражувањето на пазарот и пристигнатите информации за...

Бугарија објави тендер за дел од автопатот кон границата со Македонија

Бугарската владина агенција „Патна инфраструктура“ објави дека денеска распишала јавен тендер за избор на изведувач за изработка на идејно-технички проект со детален распоред –...

Конкуренцијата треба да го унапреди процесот, а не обратно

 По стопираната тендерска постапка за воведување на 5Г-технологијата во Македонија Тендерот неодамна беше прекинат по постапката на Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК), откако беше...

Владиниот „Мајбах“ на Црна Гора со почетна цена од над 450.000...

Министерството за финансии и социјална работа на Црна Гора објави покана за учество на јавен тендер за продажба на владиниот автомобил Мерцедес-Бенц, модел „Мајбах...