Ознака: Стоп

Хрватска напред, Бугарија – стоп

Влезот во еврозоната носи одредени поволности и бенефиции, па затоа државите, особено од Балканскиот Регион, имаат силни амбиции да се приклучат. На пример, во...

Eрдоган: Додека сум јас претседател на Турција, Шведска и Финска нема...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со шведската и финската делегација „не биле на очекуваното ниво“, додавајќи дека Анкара не може...

Стоп за сите војни!

Колега ми праќа петиција за запирање на војната во Украина. Повеќе како провокација отколку како пријателско споделување на каузата. Не верува дека ќе потпишам,...

Стоп за увоз на отпад за согорување!

Деновиве на дневен ред на 130-та седница на Собранието во скратена постапка се измени на Законот за управување отпад, со кој се забранува увоз...