Ознака: средби

Параинституционалноста на лидерските средби

Лидерските средби од овој формат за ваква содржина станаа апсурд. Со децении македонската политичка елита со флоскули, но без реални показателства, се обидува да...

Изборниот модел пред Уставниот суд

Ивица Боцевски Ќе падне ли актуелниот изборен модел пред Уставниот суд? Деновиве бев учесник на цела серија неформални средби во Скопје каде што еден круг...

Средбите со писателите се траен спомен за децата

Овие нови генерации нѐ обврзуваат да им отвориме патишта кон современиот свет, па затоа сето ова што се случува е мала тула во зградата...

Министерот Спасовски на билатерални средби со високи европски претставници

На маргините на Министерскиот форум ЕУ-Западен Балкан, што се одржува во Брдо кај Крањ во Република Словенија, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари...

Македонија убедливо поразена од Црна Гора

Победата беше обезбедена во вторите 20 минути КОШАРКА - ПОДГОТВИТЕЛНИ СРЕДБИ Македонската сениорска кошаркарска репрезентација, предводена од новиот селектор Драган Бајиќ, убедливо го загуби првиот контролен...

Лидер и(ли) лидерски средби!

Наместо да се постигне целосен консензус меѓу власта и опозицијата за излез од општата криза во која западна нашата земја, македонските граѓани добија брзоплето...

Османи на средби со дијаспората во Швајцарија

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, работната посета на Швајцарија ја започна со средби со повеќе наши граѓани, како и со претставници на повеќе...

Шекеринска денеска и утре на состанок на министри за одбрана на...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска и утре преку видеоконференциска врска ќе учествува на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО, на ниво на министри...

Моите средби со Славко Јаневски

Секогаш беше луциден, духовит, со свој специфичен, неконвенционален агол на гледање на нештата. Имавте впечаток дека тој стои над секоја ситуација и дека духовно...

Средби за техничка влада – Мицкоски ќе разговара со Ахмети, па...

Лидерите на СДСМ, ДУИ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев, Али Ахмети и Христијан Мицкоски ќе одржат одделни средби за формрањето на техничка влада од...