Ознака: СП 2022

Мораме да се подготвиме за Португалија, одиме на победа во Порто

Селекторот Благоја Милевски и капитенот Стефан Ристовски истакнаа дека фудбалската репрезентација на Македонија треба да се подготви за финалето од баражот против Португалија во...

Италијанците не можат да го објаснат поразот од Македонија, ниту да...

Ветеранот Џорџо Киелини не може да поверува што ѝ се случи на италијанската фудбалска репрезентација на вечерашниот дуел со Македонија 0-1, во полуфиналето од...

Трајковски го собори европскиот првак и ја однесе Македонија во финалето...

Александар Трајковски со прецизен удар ѝ донесе историска победа на фудбалската репрезентација на Македонија над европскиот првак Италија 1-0 во Палермо, совладувајќи го Џанлуиџи...

Македонија ќе ја стави на тест импровизираната одбрана на Италија

Италијанскиот селектор Роберто Манчини се соочува со потешкотии при составувањето на одбраната за утрешниот меч против Македонија во баражот за пласман на Светското првенство...

Натурализираниот Бразилец ја напаѓа Македонија наместо Балотели, откако Манчини нема време...

Италијанскиот селектор Роберто Манчини ја објаснуваше одлуката за изоставање на Марио Балотели од репрезентацијата, во пресрет на полуфиналето од баражот за пласман на Светското...

Мурињо ги предупреди „аѕурите“ да не ја отпишуваат Македонија

Трофејниот португалски тренер Жозе Мурињо ја предупреди Италија да не ја отпишува Македонија во претстојниот меч од баражот за пласман на Светското првенство (СП)...

Милевски: Во Италија не одиме како туристи, туку одиме на победа

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е оптимист пред гостувањето во Палермо кај Италија во полуфиналето од плејофот за Светското првенство 2022. Тој...

Од денеска пријави за купување билети за мечот Италија – Македонија

Пријавувањето за купување билети (до 15 март) може да се направи електронски. Билетите што ги нуди ФФМ се во секторот на стадионот во Палермо...

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашува и...

Според рејтингот, Италија е фаворит, но на терен за исходот на мечот во голема мера ќе се прашуваме и ние, изјави селекторот на македонската...

Манчини не е среќен по ждрепката за баражот – Македонија е...

Ова е многу тешка ждрепка за нас, кажа италијанскиот селектор Роберто Манчини по извлекувањето на двојките од баражот за пласман на Светското првенство во...