Ознака: СП 2022

Меси со „марадонски“ настап се искачи на врвот и стави точка...

Светските медиуми го слават Аргентинецот по историскиот успех По аргентинскиот триумф на Светското фудбалско првенство, меѓународниот печат ја слави волшебната генијалност на Лионел Меси, но...

Светскиот првак пресилен за Мароко

Актуелниот бранител на трофејот Франција го совлада Мароко со 2-0 за да се пласира во финалето на Светското првенство во Катар. Тео Ерндандез во...

Аргентина е во финалето, Хрватска немаше решение за Меси и Алварез

Напаѓачкиот тандем Лионел Меси - Хулијан Алварез беше најзаслужен за убедливата победа на Аргентина над Хрватска од 3-0 со која јужноамериканската селекција се пласираше...

Светскиот првак и олимпискиот вицешампион во финалето на СП 2022

ОДБОЈКА Светскиот првак Србија и олимпискиот вицешампион Бразил вечерва (20 часот) ќе играат во финалето на Светското првенство (СП) за одбојкарки, кое се игра во...

Денеска и утре мечеви за уште двете места на СП 2022

ФУДБАЛ За уште двете слободни места на фудбалското Светско првенство (СП) во Катар годинава, денеска и утре на програмата се два интерконтинентални бараж-дуели, во Катар....

Полска и Словенија домаќини на СП 2022

Полска ја освои титулата на последните две СП, во 2014 и во 2018 година, двапати победувајќи го Бразил во финалето ОДБОЈКА Полска и Словенија ќе бидат...

Томовски: Со нови системски решенија Македонија има потенцијал многу почесто да...

Македонија има фантастичен потенцијал и со поставување на систем, организација и инвестирање би можела многу почесто да создава фудбалери како што се Дарко Панчев,...

Ристовски: Македонското сонце го огреа светскиот фудбал

Капитенот Стефан Ристовски со симболична порака за два милиона срца на Инстаграм ѝ се заблагодари на нацијата за поддршката што на фудбалската репрезентација на...

Милевски: Момците покажаа дека имаат голем потенцијал да се натпреваруваат со...

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, им оддаде признание на неговите избраници за прикажаната игра против Португалија (0-2) во вечерашниот решавачки меч за...

Триумфот над Португалија на македонските фудбалери ќе им донесе и пет...

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе ги награди репрезентативците со премија во висина од околу 4,5 милиони евра во случај да обезбедат пласман на...