Ознака: СП 2022

ФИФА во март 2019-та ќе решава за 48 тима на СП...

Првиот човек на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, потврди дека во март в година ќе се решава дали на Светското првенство (СП) во...

Црвено-жолтите од лигата Ц ќе атакуваат на пласман на СП 2022

Македонија, Косово, БиХ и Србија се четирите фудбалски репрезентации од Балканскиот Полуостров што се пласираа во повисок ранг во Лигата на нациите и ќе...