Ознака: сопствен

Друштвото на уметниците на Македонија конечно доби свој дом

По 75 години барања за сопствен простор Министерството за култура обезбеди простор за трајно сместување на Друштвото на ликовните уметници на Македонија, со што му...

Ливерпул брка сопствен и рекорд на Манчестер јунајтед

Ливерпул ја забележа 24-та победа во 25-то коло од англиската фудбалска Премиер-лига (има само едно реми сезонава), совладувајќи го Саутемптон на стадионот „Енфилд“ со...

Умира сонот за сопствен дом

Европејците што првпат изразиле намера да купат сопствен стан или куќа во разни држави полека почнуваат да се откажуваат од својот дом од соништата,...

Социјалдемократијата во потрага по сопствениот идентитет

Политичкиот систем на Р. Македонија е соочен со проблемот на (не)функционирањето на политичките партии. Причините за тоа се во недоволната програмска профилираност или поточно...