Ознака: скопјанец

Скопјанец со возило удрил во жардиниера

Скопјанец вчеравечер се здобил со тешки телесни повреди откако со своето возило удрил во жардиниера на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје. Како што информира...

Скопјанец погоден со дијабола додека се движел по улица

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, З.С. вчера пријавил дека, додека се движел по ул. „Борка Талевски“ со една дијабола бил погоден во пределот...

Приведен скопјанец поради кражба на мотор

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција, Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Центар и Бит Пазар до...

Скопјанец починал додека бил на бања

Постар скопјанец бил пронајден без знаци на живот во базенот во комплексот Негорски Бањи, информираат од полицијата. Настанот во полиција бил пријавен вчера од страна...

Скопјанец крадел коли, а потоа ги уценувал сопствениците

Кривична пријава за триесет и осумгодишен скопјанец, крадец на возило за кое подоцна уценувал дека ќе го расклопи на делови доколку сопственикот не му...

Скопјанец се самоуби скокајќи од зграда

Триесет и шестгодишен скопјанец се самоуби утрово скокајќи од зграда, соопшти полицијата. Според истиот извор, утрово во 05.25 часот е пријавено дека од терасата од...

Се самоубил постар скопјанец

Деведесет и едно годишен скопјанец вчера извршил самоубиство, посегнувајќи си по животот со огнено оружје, соопшти МВР. Во СВР-Скопје вчера во 17:30 часот е пријавено...

Кривична пријава против 22-годишен скопјанец поради производство и продажба на марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против лицето И.Ј. (22) поради основи на сомнение дека...