Ознака: Синохидро

Вработените во „Синохидро“ по десетти пат ја дочекаа Кинеската нова година...

Вработените од Кина, ангажирани во изградбата на автопатот Кичево-Охрид од кинеската компанија „Синохидро“, по десетти, јубилеен пат ја дочекаа Кинеската нова година далеку од...

Прогласени најдобрите домашни работници во „Синохидро“ за 2022 година

Традиционално пред Нова Година во кинеската компанија „Синохидро“,  ангажирана во изградбата на автопатот Кичево-Охрид, се прогласуваат најдобрите домашни работници во сите сектори, кои покрај...

Заврши карантинот и за втората група кинески инжинери од „Синохидро“

Откако минатата среда од двонеделен карантин излегоа двајцата инжинери, кои по кинеската Нова година се вратија  од родната земја на 20 февруари и за...

Работниците од „Синохидро“ ќе поминат 14 дена во карантин пред да...

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретна со амбасадорот на Кина, Џанг Ѕуо, на која разговараа за состојбата со коронавирусот во Кина и...

Прогласени најдобрите работници на „Синохидро“

По петти пат во Кинеската населба во село Извор, беа прогласени најдобрите работници на „Синохидро“, главен изведувач на работите на автопатот Кичево-Охрид за 2019...

Пробивањето на вториот тунел под Пресека во завршна фаза

По завршувањето на првата тунелска цевка во ноември, се приближува крајот и на втората цевка од тунелите под Пресека. Според последните мерења, од оваа...

На „Траекторија“ се презентираат СМС пораки за соработката со „Синохидро“

Со презентација на СМС комуникацијата меѓу поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и негови соработници од кабинетот преку која ја договарале соработката со кинеската компанија „Синохидро“...

Сугарески: Наскоро нов анекс договор со Синохидро

Со кинеската компанија Синохидро во моментов се водат финалните преговори за интензивно да продолжи изградбата на автопатот Кичево - Охрид, најави вечерва министерот за...