Ознака: силекс

Шкендија ќе се соочи со Ботошани на Бабунски и Ашковски

Тетовските фудбалски клубови Шкендија и Ренова, односно Силекс од Кратово ги дознаа имињата на противниците во второто квалификациско коло во Лига Европа. На денешната ждрепка...

Ренова и Шкендија одат понатаму, Шкупи го заврши учеството во Европа

Ренова и Шкендија обезбедија пласман во второто квалификациско коло за Лига Европа, каде што ќе настапи и Силекс по елиминацијата од квалификациите за Лигата...

Карабах пресилен за Силекс

Фудбалерите на Силекс се елиминирани од квалификациите за Лигата на шампионите по убедливиот пораз на гостувањето кај азербејџански Карабах од 0-4 во првото коло. Азербејџанскиот...

ЛШ тест за Силекс против азербејџанскиот Карабах

Финансиски моќниот азербејџански клуб Карабах ќе биде противник на македонскиот претставник во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите и ќе претставува вистински подвиг...