Ознака: Семеру

Најмалку 14 лица загинаа во вулканска ерупција на островот Јава

Најмалку 14 лица загинаа во ерупцијата на вулканот Семеру на индонезискиот остров Јава, а околу 1,3 илјади луѓе се евакуирани, соопшти Агенцијата за ублажување...