Ознака: рустеми

Трајановски ја презема функцијата во Јавното претпријатие за државни патишта,...

Во Јавното претпријатие за државни патишта беше извршено примопредавањето на функцијата меѓу новоназначениот в.д. директор Коце Трајановски и досегашниот директор Ејуп Ристеми. Двајцата за...

Кон „Бехтел и Енка“ досега исплатени околу 167 милиони евра

Директорот на ЈПДП Ејуп Рустеми денеска информира дека кон „Бехтел и Енка“ досега се исплатени околу 167 милиони евра. Според Рустеми, моментно се вршат геомеханичките...

Михајло Маневски со кривична за Ковачевски, Груби, Маричиќ, Бочварски и Рустеми...

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски на 30 мај поднел кривична пријава против премиерот, министри и функционери поврзани со потпишувањето на договорот со „Бехтел...

Одложено сведочењето на Рустеми за „Рекет“

Се одложи сведочењето на јавниот обвинител од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми, кој денеска требаше да даде исказ за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство...