Ознака: рочиште

Одложено рочиштето од судскиот процес за случајот Пендиков

Одложено е денешното судското рочиште од процесот што пред Основниот суд во Охрид се води во врска со нападот врз Христијан Пендиков, секретарот на...

Пендиков дојде на судење, но рочиштето беше одложено: Не се плашел...

Христијан Пендиков застана пред македонски новинари, но адвокатот Стефан Карамишевски не му дозволи да одговара на прашања кои не се поврзани со здравствената состојба....

Во Кривичен продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Дамјан Мирчевски, во Основниот кривичен суд - Скопје денеска продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци, во која загинаа 16...

Поради отсуство на обвинет одложено рочиштето во судскиот процес за пожарот...

За 10 мај се одложи денешното рочиште во Основниот суд во Тетово на кое требаше да се одржат завршните зборови на Обвинителството и одбраната...

Пред Судот во Охрид денеска првото одложено рочиште од случајот со...

Пред Судскиот совет во Основниот суд во Охрид денеска треба да се одржи првото повторено рочиште од процесот што се води против Илија Спасески,...

Дофрлања и приговори на рочиштето за супервештачењето за „Ласкарци“, вештаците 5...

На рочиштето за супервештачењето за случајот „Ласарци“ денеска во Кривичниот суд во Скопје, четворица вештаци околу пет часа одговараа на прашања од јавниот обвинител...

Судење за „Софтвери“: Сведоци кажуваа како се договарала набавката

На денешното рочиште за случајот „Софтвери“, во кој првообвинет е поранешниот Генерален секретар на владата Драги Рашковски, сведочеа Мухамед Халин, полицаец вработен како инспектор...

Миле, има ли нешто ново?

Презентирана електронска комуникација помеѓу Јанакиeски и Канчевска-Милевска на рочиштето за „27 април“ Со порака пратена од Елизабета Канчевска-Милевска до обвинетиот Миле Јанакиески, во која пишува...

Одложено рочиштето за уривањето на „Космос“

Рочиштето за предметот ТНТ е одложено заради здравствени пречки на надлежниот обвинител, информираат од Кривичниот суд. Следното продолжение на главната расправа е веќе насрочено за...

Хари Костов ќе бара отштета ако се утврди кој го прислушувал

Главниот извршен директор на Комерцијална банка и поранешен премиер и министер за внатрешни работи, Хари Костов, рече дека своевремено поднел барање до СЈО за...