Ознака: Ромелу Лукаку

Јувентус сака Лукаку да го замени Манџукиќ

Италијанскиот хегемон Јувентус може да се обиде да го привлече Ромелу Лукаку од Манчестер Јунајтед, објавија британските медиуми. Лукаку (25) се претставува слабо во дресот...

Кејн, Роналдо, Лукаку во потера по Милер и по Фонтен

Германецот Герд Милер е последен што постигнал двоцифрен број голови на СП (десет во 1970), а Французинот Жист Фонтен е најефикасен со 13 гола,...

Лукаку и Кејн како Марадона, Пеле, Линекер…

Белгиецот Ромелу Лукаку постигна два гола (исто колку и Еден Азар) на мечот Белгија - Тунис (5-2), претходно постигна уште два на средбата против...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку одлучи да ја раскине соработката со менаџерот Мино Раиола и во иднина ќе го претставува агенцијата „Рок Нејшн...