Ознака: рекорден број починати

Русија воведува неработна недела по рекордниот број починати од ковид-19

Русија воведува неработна недела поради зголемувањето на бројките на заразени и умрени во пандемијата на коронавирусот, пренесе „Раша Тудеј“. Претседателот Владимир Путин нареди воведување платена...

Бразил со рекорден број починати од ковид-19

Бразил останува една од најголемите светски жаришта на ковид-19 со речиси 350 илјади смртни случаи досега, бројката веднаш зад САД, а сите прогнози навестуваат...

Во Црна Гора рекорден број на починати од ковид-19 за еден...

Црна Гора повторно има рекорден број на починати од коронавирусот. Според надлежните во оваа земја по вторпат во месец март се случува во еден...

Во Србија најмногу починати од почетокот на годината

Според последните податоци, во Србија починале 32 лица од последиците на Ковид-19. Од 18.288 тестирани, 5.446 лица биле позитивни на коронавирусот. На апарати за...