Ознака: рашковски

Одбраната на Рашковски побара ослободителна пресуда за „Софтвери“

Мотивот колку што беше докажување на невиноста, толку беше и докажување на еден нов начин на водење на судска пракса, изјави денеска обвинетиот Драги...

Обвинителката Трајчева ја прикажа планираната хациедна на Рашковски вредна 463 илјади...

Куќа на два спрата, со базен, а илустрирана на 3Д скица. Вака изгледаше основниот проект на име Дамјан и Миа Рашковски, деца на ексгенералниот...

Судење за „Софтвери“: Сведоци кажуваа како се договарала набавката

На денешното рочиште за случајот „Софтвери“, во кој првообвинет е поранешниот Генерален секретар на владата Драги Рашковски, сведочеа Мухамед Халин, полицаец вработен како инспектор...

Рашковски со кривични пријави за обвинители за сторени пет кривични дела

Судијата кој одредил мерка притвор за Драги Рашковски и Даниел Станчев бил донесен свесно во заблуда од страна на обвинителките, бидејќи не му доставиле...

Рашковски на рочиште за „Софтвери“: Набавката е законска, барам опремата да...

Тезата на Обвинителство е побиена со тоа што докажавме и преку сведочењето на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека софтверот е набавен на...

Тупанчевски за Рашковски, кој се појави на првиот академски час: Само...

Екс генералниот секретар на Владата Драги Рашковски денеска се појави на првиот академски час, што предизвика бура на коментарите на социјалните мрежи. -Станува збор за...

Антикорупциска отвори нов предмет за Рашковски и Зеќири

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривична пријава до ОЈО против поранешните генерални секретари на Владата, Драги Рашковски и Мухамед Зекири. Причината овој пат...

Рашковски ќе тужи партии, новинари и портали

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, најави дека утре ќе поднесе повеќе тужби, поради неовластено тонско снимање, за клевета и за навреда. Арбитражна постапка,...

Заев: Драги Рашковски ги има коригирано своите ставови, сега е за...

Оваа Влада е стопроцентно определена за членство во НАТО и ЕУ и тоа така и ќе остане. Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски ги...