Ознака: Продиџи

Луѓе што изгубиле човечки идентитет немаат потреба од национален идентитет

Влегуваме во големи светски потреси што ќе го сменат лицето на планетата во следните години. Само кај нас никој не го забележува тоа. Ние...

Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство се бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата. Во соопштението се посочува дека форензичарите...

Кит Флинт беше лицето на рејв-музиката

Со својата панкерска фризура и откачен изглед, енергични и манијакални сценски изведби, Флинт беше една од најпрепознатливите фигури во музиката во 1990-тите години Кит Флинт,...

Почина пејачот на „Продиџи“

Пејачот на „Продиџи“, Кит Флинт денеска почина во својот дом во британската грофовија Есекс. Музичарот имаше 49 години. Брза помош пристигнала околу осум часот по...