Ознака: предлог закон

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за...

Ако некој од ВМРО-ДПМНЕ гласа и под овие услови се промени Уставот, тогаш јас ќе си заминам и ќе ја напуштам политиката, изјави денеска...