Ознака: потерница

Мадрид се откажа од меѓународните потерници за Пуџдемон и неговите соработници

Шпанските власти ги повлекоа меѓународните потерници за апсење на поранешниот претседател на Каталонија, Карлес Пуџдемон и други високи каталонски претставници Шпанија побара екстрадиција на Пуџдемон...

Полициска пресметка во Тетово- Убиено лице барано со потерница

Во тетовското село Ларце, рано утринава припадници на Министерството за внатрешни работи по претходно изготвен план, презеле мерки и активности за лишување од слобода...

Танјуг: Харадинај тргнат од листата на Интерпол за да го посети...

Со отстранувањето на косовскиот премиер Рамуш Харадинај од листата на лица по кои трага Интерпол, македонските власти ја овозможиле неговата денешна посета на Скопје,...