Ознака: Порто

Почнува трката по трофејот, а Вилјареал и по успехот на Порто

Реал Мадрид игра за 14-та титула, Ливерпул за седмата, а Манчестер сити и Вилјареал за првиот пехар во ЛШ. Актуелниот победник на Лига Европа,...

Порто – попатна станица до Катар

Македонија никогаш досега не била поблиску до пласман на еден мундијал. Вечерва е решавачкиот меч за пласман на СП 2022, на гости кај Португалија,...