Ознака: поради

Кои европски земји ќе останат со ладни радијатори поради недостиг од...

Дури и пред избувнувањето на конфликтот во Украина и последователната енергетска криза во Европа, германската Федерална канцеларија за статистика процени дека 2,6 милиони луѓе...

Вакцинирајте се со трета доза и не паничете поради омикрон!

Шефот на „Бионтек“ претпоставува дека имунизираните лица ќе имаат високо ниво на заштита од сериозна болест, дури и ако се инфицирани со сојот омикрон Варијантата...

Политичка криза и поделба поради државјанствата

ЦРНА ГОРА Политичката криза во Црна Гора продолжува и по промената на власта, која се случи по три децении. Минатата неделна повторно се вратија сликите...

Србија и Црна Гора пред целосно затворање поради коронавирусот?

Здравствените власти во Србија и во Црна Гора предлагаат заострување на режимот за справување со епидемијата на коронавирусот, која последните денови добива интензитет, според...

Оперската ѕвезда Ана Нетребко хоспитализирана поради коронавирусот

Публиката е сигурна, но што е со изведувачите? Оперската ѕвезда Ана Нетребко, руски сопран, е хоспитализирана поради запаление на белите дробови предизвикано од коронавирусот. - Во...

Се вжештија линиите на „Мој термин“

Матичните доктори велат дека навалица од пациенти има за различни прегледи, од проверка на тироидна жлезда, до операции на кила или зглобови и колена....

Намален интересот за осигурување поради пандемијата

Како последица на сите промени што ги донесе корона-кризата е регистриран пад во продажбата на патничкото осигурување, во сегментот автоодговорност, особено на зелената карта...

Сезонските работници не заминуваат во ЕУ поради пандемијата

Покрај многуте антидоселенички владини реторики внатре во Унијата, многу бизниси во блокот се потпираат на работници од другите делови на Европа особено од источните...

Тенисерите во дилема поради распоредот

Зборував со Рафа и тој има дилеми за тоа на кои турнири сака да игра. Распоредот е нереален, особено за искусните играчи, кои не...

Дератизацијата задоцни поради коронавирусот

Годинава поради присуството на коронавирусот се задоцни со дератизацијата, се надевам дека нема да има поголеми последици, вели инженерката агрономка Николина Соколовска од Службата...