Ознака: повисоки стипендии

Заев: 80 отсто повисоки стипендии за поддршка на студентскиот стандард

Премиерот Зоран Заев и министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска се обратија пред студентите и професорите на Природно-математичкиот факултет во Скопје по...