Ознака: пежо

PEUGEOT на саемот за автомобили во Париз за 2022

3 светски премиери и примамлив распоред!  СВЕТСКИ ПРЕМИЕРИ: Неочекуваниот PEUGEOT 408 fastback PEUGEOT е-208, крал на електричната ефикасност PEUGEOT e-Streetzone електричен скутер ALLURE: PEUGEOT...

2023 – eлектричната година на PEUGEOT

PEUGEOT ќе ја има најшироката електрична понуда во Европа достапна во 2023 година • ALLURE: Сите модели на PEUGEOT ќе бидат достапни со електрични мотори...

Во „Sphere” новиот Peugeot 408 ги привлекува сите погледи

Откриен пред јавноста во јуни 2022, Peugeot 408 Fastback ќе биде изложен во Louvre-Lens. Оваа неочекувана поставка има за цел да го претстави новиот...

„Пежо“ и „Опел“ доминантни со своите гами на електрични и плaг-ин...

На 18 мај 2022 година во природен амбиент пред ресторанот „Камник“, Еуроимпекс Генералниот увозник за Peugeot и Opel за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово...

Нов Пежо 308: 8 технолошки придобивки кои го олеснуваат вашето секојдневие

Високо-технолошката опрема кај новиот PEUGEOT 308 не е ограничена само на најновата генерација на системи за помош при возење или на новиот PEUGEOT i-Cockpit....

Новиот Peugeot 308 и премиум Focal Hi-Fi системот: Акустична совршеност

Развиен во партнерство со Focal, француски бренд koj e експерт за високопрецизна акустика, новиот систем премиум FOCAL ® Hi-Fi кај PEUGEOT 308 е резултат...

Петто одбележување на Денот на „пежо“ во Скопје

Денеска по петти пат ќе се одбележува Денот на „пежо 404“ во Скопје. Десетина сопственици на примероци од ова легендарно француско возило ќе се...

Од 301 до 308: Десет генерации на најбогатата серија во историјата...

Современ и стилски, новиот PEUGEOT 308 пристигна на францускиот пазар во септември 2021 година, најновото возило во линијата „300 Series“, најкомплетното во историјата на...

Милионитиот „Пежо 3008“ излегува од производните ленти во фабриката во Сошо

Пет години по лансирањето, „Пежо 3008“, еден од најпродаваните модели на брендот, веќе го слави својот милонити модел, кој излезе од производните ленти во...

Со својата палета од 100 проценти електрични комерцијални возила, „Пежо“ се...

Целосна електрификација! Електричната револуција за професионалците започна: брендот „Пежо“ сега нуди гама од 100% електрични комерцијални возила. Електричните комерцијални возила на „Пежо“ задржуваат 100% од...