Ознака: педро санчез

Невозможно е да се замисли ЕУ без Украина, Молдавија и земјите...

Невозможно е да се замисли Украина, Молдавија и земјите од Западен Балкан да се надвор од ЕУ и да останат под руско и кинеско...

Европа да се подготви за целосен прекин на испораката на руски...

Европа мора да се подготви за најлошото сценарио – целосен прекин на испораката на руски гас оваа зима, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез. Тој...

Санчез: Поддршката на НАТО за Украина е нераскинлива

Поддршката на НАТО за Украина е нераскинлива и рускиот претседател Владимир Путин нема да ги постигне своите цели во земјата што неговите сили ја...

Шпанскиот премиер најави помилување за притворените каталонски лидери

1Шпанската влада планира да ги помилува деветтемина лидери за неуспешниот обид за независност на Каталонија во 2017 година, објави денеска премиерот Педро Санчез. Со помилувањата...

Санчез до македонските граѓани: Може да сметате на нашата поддршка кон...

Премиерот на кралството Шпанија, Педро Санчез, попладнево по состанокот со премиерот Зоран Заев упати видео порака до сите граѓани на Македонија. - Сите граѓани на...

Шпанија многу високо ги оценува реформите што ги спроведува Македонија

Средба Заев - Санчез На денешната, прва средба на премиерско ниво на шефовите на владите на Македонија и Кралството Шпанија, Зоран Заев и Педро Санчез,...

Со цитати од Конески и Мартиновски, Ципрас упати поддршка до Заев

Претседателот на грчката партија СИРИЗА и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас упати видео порака со поддршка на претседателот Зоран Заев, СДСМ и коалицијата...

Шпанскиот премиер бара уште едно продолжување на вонредната состојба

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез, изјави дека на неговата земја и се потребни дополнителни 15 дена вонредна состојба, што би траела до 21 јуни,...

Мистериозниот веб-сајт промовиран во пандемијата рашири збунетост низ светот

Шпанскиот премиер Педро Санчез осамен на говорницата, задлабочено концентрирајќи се пребаруваше низ белешките, правејќи пауза за да погледне кон мониторот пред него, додека се...

Шпанија ја продолжи вонредната состојба

Шпанскиот премиер, Педро Санчез, синоќа обезбеди доволно гласови за да ја продолжи вонредната состојба уште две недели, дозволувајќи ѝ на владата, која полека ги...