Ознака: парична помош

Министерството за труд и социјална политика ги објави списоците на корисници...

Министерството за труд и социјална политика информира дека согласно Законот за финансиска подршка на ранливи категории граѓани за справување со енергетската криза, списоците на...

Републиканци бараат ревизија на паричната помош доделена на Украина

Дел од претставниците на Републиканската партија во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, побараа финансиска ревизија на средствата што Конгресот ѝ ги додели на...

АРМ добива 78 милиони долари од САД за достигнување на НАТО-целите

Армијата на Република Македонија добива 78 милиони долари американска поддршка во развојот на своите капацитети, модернизацијата, опремувањето и развојот на капацитетите за сајбер-одбрана. Американската поддршка,...

МТСП: Корисниците на гарантирана минимална помош ќе добијат паричен додаток за...

Министерството за труд и социјална политика информира дека преку прилагодување на прописите од областа на социјалната заштита, обезбеди олеснет пристап до остварување на правото...

КСС побара пратениците да го усвојат амандманот за помош на најсиромашните...

Од Конфедерацијита на слободни синдикати на Македонија (КСС) денеска повторно се обратиле до сите пратеници во Собранието со цел, како што соопштија, прифаќање на...

Градот Скопје планира да додели два милиона денари за семејствата на...

Градот Скопје најави парична помош од два милиони денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена се случи...

Град Скопје ќе додели по 100.000 денари на семејствата на загинатите...

Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за доделување парична помош на семејствата на настраданите во трагичниот пожар во модуларната...

Еднократна парична помош од Црвениот крст за семејствата на загинатите во...

Црвениот крст ќе им додели еднократна парична помош од по 30.000 денари на семејствата на загинатите во пожарот кој избувна синоќа во модуларната болница...

Планирана седница на Советот за помош на ФК Пелистер

На 20 јули, Советот на Битола ќе одржи седница со само една точка на дневниот ред. На седницата советниците треба да донесат одлука за...

Синдикатите бараат јавно да бидат објавени фирмите што зеле парична помош

Синдикалните организации во државата ги осудија сите работодавачи кои примиле финансиска поддршка од државата, а не ја исполниле обврската за исплата на плати на...