Ознака: очекувања

Очекувам САД да ја охрабрат Приштина да ги исполни своите обврски,...

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се сретна со специјалниот советник во Стејт департментот, Дерек Шоле, на кого му го пренесе очекувањето дека САД ќе...

Оптимистите преполовени, а 65 отсто од Бугарите со негативни очекувања во...

Педесет и четири отсто од Бугарите се со негативна прогноза за тоа каква ќе биде 2023 година за светот – 29 отсто од нив...

Пандемијата ги влоши економските очекувања

Очекувањата за обемот на производството во наредните три месеци се понеповолни во однос на претходниот месец, а резервите на готовите производи се зголемени. Се...

Кои се очекувањата на дел од пратениците

Пратениците што вчера првпат влегоа во Собранието и се дел од десеттиот парламентарен состав го свртеа вниманието на јавноста, особено на социјалните мрежи. Нивните...

Рама: Помошта од донаторите ги надмина сите очекувања

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека сумата собрана на донаторската конференција во Брисел за обнова на неговата земја по разорниот земјотрес кој ја погоди...

Десет нискобуџетни филма што ги надминаа очекувањата

Уште во минатиот век, еден филм и еден режисер покажаа и докажаа дека малиот буџет не е секогаш мерило на квалитет и на успех....

Надежта значи неоткажување од можностите и од очекувањата

проф. д-р Кирил Темков Кога животот на човекот е исполнет, надежта е неговата најголема суштина и најубава страна. Кога во животот некој има проблеми и...

(Не)успешни избори или (не)реални очекувања?

Наодите на истражувањата што беа нападнати од партиите, особено од СДСМ, но и од ВМРО-ДПМНЕ, како неточни се потврдија Првиот круг на претседателските избори на...

Пропаднаа големите очекувања на Вранишковски

Кон крајот на мај годинава, се одржа прославата на Македонската православна црква-ОА во Охрид, која беше еден од највеличествените настани во животот на црквата....

Очекувања, резултати, замки, надежи…

Една година подоцна, граѓаните на Република Македонија можат да ги споредат и измерат очекувањата и резултатите од работата на актуелната влада, но и вниманието...