Ознака: оскаровка

Оскаровката Жилиет Бинош во новата комедија „Двоен живот“

Француската меѓународна ѕвезда и добитничка на „оскар“ Жилиет Бинош ја игра главната улога во новата комедија на режисерот Оливие Асаја, „Двоен живот“, приказна за...

Режисерско деби на оскаровката Хали Бери

Добитничката на „оскар“ и една од најуспешните глумци од афроамериканско потекло во Холивуд, Хали Бери (52), ќе се обиде првпат во улогата на режисерка...