Ознака: Олкахома

Торнадо срамни со земја хотел во Оклахома

Торнадо синоќа во доцните часови го погоди Ел Рено во Оклахома, пренесе „Фокс Њуз“. Локалната телевизија јавува дека торнадото срамнило со земја цел хотел и...