Ознака: одрон

Поради одрон на река евакуирани 6 илјади лица во Тибет

Околу 6.000 лица се евакуирани во Тибет по одрон што ја блокираше една од најголемите реки во регионот, објавија кинеските официјални претставници. Дел од карпа...

Рударот во „Тораница“ настрадал од одрон на камења

Одрон на камења во ископаната јама на рудникот се случила синоќа каде почина рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко. - На ден 23.08.2018 во...

Пристапот до дел од „Ѕидот на плачот“ забранет поради одрон

Локалните власти на Ерусалим денеска забранија пристап до дел од „Ѕидот на плачот“, откако од него се одрони камен тежок 100 килограми. - Камен тежок...

Расчистен одронот на патот на влезот на Велес

Целосно е расчистен одронот од карпата на влезот во Велес, на регионалниот пат Велес - Градско, кој беше таму од 13 март изутрината. Поради...