Ознака: одрон

Прекинат сообраќајот на автопатот Скопје-Велес поради одрони

АМСМ известува дека автопатот Скопје-Велес од 17 часот е комплетно затворен поради одрони на патот, каде што се случила и сообраќајна незгода поради истото,...

Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 луѓе се исчезнати

Неколку лица се водат за исчезнати на италијанскиот остров Искија, по лизгање на земјиштето предизвикано од силен дожд. Затрупани се некои згради и автомобили...

Пуштен во сообраќај патот кај Плетвар, кој беше блокиран поради дожд...

Дождовите предизвикаа одрони и го затворија за сообраќај регионалниот патен правец Росоман-Прилеп кај местото викано „Трите ленти“, односно на местото каде почнуваат патот со...

Одрон на патот Дебар-Маврово

Сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај м.в Утока е целосно во прекин од 15:20 часот, поради одрон на патот, соопшти АМСМ.

Одрони на патот Маврово – Маврови Aнови

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од дожд има низ целата држава. На патниот правец крак Маврово-Маврови Aнови поради...

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека, во Маврово – одрони на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на патиштата низ целата држава. Поради појава на магла...

Во кумановско Отља почина 70-годишник затрупан од одрон

Во атарот на кумановското село Отља во месноста викана Краиште, на 21 март во попладневните часови починал 70-годишник кој бил затрупан од одрон од...

Одрони на патот Делчево-Македонска Каменица

Одрони го попречуваат движењето на патот Делчево–Македонска Каменица. Одроните се најзабележителни на потегот од село Илиово до село Луковица каде дел од нив ги...

Работник загина при одрон на земја во Припор

Еден работник почина, а друг е повреден откако вчера биле затрупани по одронување земјиште на улица „Христо Татарчев“ во населбата Припор во Скопје, информира...

Поради одрон во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово-Дебар

На магистралниот пат А2, патен правец Маврово –Дебар, пред село Жировница, од 02:30 часот поради голем одрон сообраќајот е во целосен прекин, информираат од...