Ознака: огнено оружје

Повредено едно лице од огнено оружје во близина на поликлиниката Бит...

Едно лице е повредено со огнено оружје во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје. Повредениот маж со прострелна рана во ногата е пренесен...

Седумгодишник убил петгодишно дете, регистрирани над 150 случаи на ненамерно пукање...

Седумгодишник застрела и уби петгодишно дете во дом во источен Кентаки, САД. Прелиминарната истрага покажа дека пукањето во понеделникот вечерта било несреќен случај, соопшти денеска...

Во САД во првите два месеци од 2023 година од огнено...

Во првите два месеца од 2023 година во САД од огнено оружје биле убиени 6.278 луѓе, што е во просек по 116 луѓе дневно,...

Бајден смета дека мора да се регулира поседувањето огнено оружје кај...

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека САД имаат „морална обврска“ подобро да го регулира поседувањето огнено оружје кај цивилното населние. - Решен сум да...

Слупчане и Липково слушнаа за опасностите од огненото оружје: Ниту една...

Жителите на село Слупчане и селата од општина Липково денеска имаа можност да ги слушнат пораките кои ги упатија надлежните во рамки на кампањата...

Дваесет и седумгодишен скопјанец повреден од огнено оружје

Дваесет и седумгодишно лице од Скопје било погодено од огнено оружје од страна на непознат сторител, соопшти полицијата. Имено синоќа во 00.06 часот во СВР...

Приведен маж од Струмица кој убил куче

Полицијата синоќа го привела Т.Г.(59) од Струмица затоа што со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Татко и син најдени во стан со повреди од огнено оружје

Татко и син биле пронајдени со повреди од огнено оружје во стан во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Синот починал а 87-годишниот старец бил пренесен...

Да се слави со срце, а не со оружје

Пукањето е спротивно на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, а паричната глоба за ваков вид прекршок се движи од 200 до...

Огненото оружје е балканска амајлија

Регионот како магацин на пиштоли и муниција Податоците од истражувањето на институтот „Поглед кон светската популација“ откриваат загрижувачки информации, кои велат дека земјите од регионот,...