Ознака: облачно време

Викендов променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде...

Облачно и студено време со повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, информират од Управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат...

Променливо облачно и посвежо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен...

За време на викендот облачно време со повремени поројни дождови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, информираат од Управата за...

Променливо облачно време со повремен дожд на повеќе места

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. Во поголемиот дел од земјата, освен на крајниот југ, ќе има слаб до умерен дожд. Ќе дува...

Утре променливо облачно време со температура до 12 степени

Утре наутро ќе биде студено. Во текот на денот сончево со мала до умерена, а во источните делови повремено и значителна облачност. Ќе дува...

Облачно време со врнежи од дожд и од снег

Времето ќе биде претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите ќе...

Утре облачно време со дожд и температура до 11 степени

Времето утре ќе биде претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите...

Променливо облачно време со локален дожд

Времето ќе биде променливо облачно, од наутро во западните, а потоа и во северните делови ќе има повремен локален дожд, а на планините снег. Ќе...

Утре променливо облачно време со температура до 24 степени

Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува главно умерен, на места засилен ветер од западен и...