Ознака: обезбедување

Oгради и полициско обезбедување пред штабот на Вреди, велат дека немаат...

Пред изборниот штаб на албанската опозициска коалиција Вреди кај плоштадот „Скендер бег“ во Скопје се поставени заштитни баридаки и се забележува присуството на полициските...

Член на обезбедувањето на Мицкоски приведен поради напад врз полицаец, стигна...

Припадник на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, учествувал во инцидент што се случил ноќеска во угостителски објект, пришто нападнат бил полицаец. Според...

НАТО ја зајакна одбраната на Вилнус пред самитот

НАТО го претвори Вилнус во тешко вооружена тврдина за заштита на американскиот претседател Џозеф Бајден и другите лидери на блокот, кои се состануваат следната...

Непознат маж му пријде и го зграби Шолц – голем пропуст...

Непознат 48-годишен маж, за кој само се наведува дека има грчко презиме, се приклучил на конвојот возила во кој бил германскиот канцелар Олаф Шолц...

ВИДЕО – Пристап до гробот на Гоце Делчев имаат само лица...

Полициско обезбедување на улицата „Самуилова“ во Скопје има и утринава, а во пресрет на утрешното чествување на раѓањето на Гоце Делчев во црквата „Свети...

Украина предлага ОН да ја обезбедуваат нуклеарната централа Запорожје

Шефот на украинскиот енергетски оператор Енергоатом, Петро Котин, денеска изјави дека мировници на Обединетите нации би можеле да ја обезбедуваат електраната во Запорожје, која...

Вработен во обезбедување нападнал ученик во основно училиште

Полицијата ќе поднесе кривична пријава против 36-годишно лице кое извршило кривично дело насилство врз дете. „Пријавениот, вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани, на 6.10.2021...

Околу 3.000 војници и полицајци ќе го обезбедуваат самитот Путин –...

Европските, но и швајцарските власти донесоа одлука за привремено ограничување на употребата на воздушниот простор над Женева и распоредување на околу 3.000 војници и...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...

Претрес на автомобилот на oбезбедувањето на Мијалков

По повеќе од три часа на распит, полицијата направи и претрес во возилото „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедувањето на Сашо Мијалков. Полициски службеници од...