Ознака: обезбедување

Додик не се откажува од личното обезбедување

Дирекцијата за координација на полициските тела на Босна и Херцеговина го информирала претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, дека ниедна друга полициска агенција,...

Спасовски: Сите што се под некаква закана, се обезбедени

Сите за кои имаме сознанија, за кои има пријави, за кои има сериозни закани и имаме направено проценки дека треба да имаат обезбедување, се...

Општината Аеродром ќе им плаќа обезбедување на училиштата и на градинките

Општината Аеродром во оваа учебна година ќе ги надомести трошоците за обезбедувањето на училиштата и на градинките, трошок што претходно го имаа родителите. Општината...

МВР му го укина обезбедувањето и на Никола Тодоров

МВР го укина и последното лично обезбедување на функционери од поранешната влада. Од МВР за МИА потврдија дека по направени безбедносни проценки не постои...

Гостин претепан во скопска дискотека – итно пренесен на Kлиникa

Во Секторот за внатрешни работи Скопје изутрина во 3.50 часот било пријавено дека во дискотека во село Марино бил претепан гостин од страна на...

Ким Џонг-ун во автомобил, обезбедувањето во трк го штити возилото

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун на историскиот состанок со претседателот на Јужна Кореја Мун Џае-ин со себе повел голем број телохранители. Кога дошло време...