Ознака: обвини

И обвинителите има кој да ги обвини

И како што во последниот извештај за состојбата со човековите права во 2020 година Стејт департментот во делот за Македонија нотира пречекорување на роковите...

Мицкоски во Париз обвини дека Заев ја попречува правдата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов во Париз остварија средба со членовите...

Мадона вели дека Харви Вајнстин „ги преминувал границите“ додека тие снимале...

Кралицата на поп музиката Мадона го обвини холивудскиот продуцент Харви Вајнстин дека барал сексуални односи. Минатата година, Холивуд „го тресеа“ гласините за Вајнстин, но тој...