Ознака: нова песна

Во чест на 120 годишнината од Илинденското востание, Елена Андоновска промовираше...

Елена Андоновска промовираше нова народна песна со видео запис во чест на 120 годишнината од Илинденското востание. Ден пред големиот Македонски празник Илинден Елена...

Со песната „Има љубов во нас“ Дани Димитровска го најави новиот...

„Има љубов во нас“ е насловена новата песна на Дани Димитровска, за која е снимен и интересен спот, што беше промовиран на вчерашната средба...

„Hearts So Cold“ нова песна на Рис Флауер

Борис Цветановски, познат под псевдонимот Рис Флауер, во светскиот етер деновиве го претстави својот нов сингл „Hearts So Cold“, кој со својот специфичен ритам,...

„Не кревај раце“ – подарок за сите обожаватели за убав почеток...

Давид Темелков со нова песна и спот го прославува роденденот Автори на текстот и на музиката се Миро и Соња Буљан, а препевот на македонски...

„Спајс грлс“ со нова песна одбележуваат 25 години од првиот сингл

Групата „Спајс грлс“ наскоро ќе ја издаде првата нова песна од 2007 година, за да ја прослави 25-годишнината од појавата на својот деби-сингл „Wannabe“....

Никола Тони го претстави новиот сингл „I love you 2 times“

Музичарот Никола Тони од Охрид, деновиве на јавноста и го претстави својот нов сингл „I love you 2 times“, снимен во студиото „Китроз“, а...

Саше Љолес со нова песна и видеозапис – „Рајска градина“

„Рајска градина" е третa песна на македонскиот музичар Саше Љолес, која неодамна ја објави проследена со видеозапис. - „Рајска градина“ е песна создадена за најблиските...

Васил Гарванлиев ја објави новата песна „ПриКазна“

Васил Гарванлиев денеска на неговиот официјален јутуб канал ја објави неговата најнова песна и видеозапис за „ПриКазна“. Ова е негов втор проект оваа година...

„Темпера“ го промовираа новиот сингл „Дојди“

Македонскиот музички бенд „Темпера“ го објави својот петти сингл во низа од новиот материјал по дебитанскиот албум „Играј!“. „Дојди“ е песна исполнета со динамична ритмика,...

„Ролинг стоунс“ со нова песна „Living in a ghost town“

Британските рок-ветерани „Ролинг стоунс“ објавија нов сингл по осум години пауза, насловен „Living in a ghost town“, а инспириран од глобалната изолација што има...