Ознака: надал

Ѓоковиќ: Надал не е истиот човек на Ролан Гарос

Ждрепката за вториот Гренд слем од сезоната, Ролан Гарос ги соочи во првото коло Рафаел Надал и Александар Зверев. Како бомба одекна веста дека човекот...

Ѓоковиќ се израмни со Надал со по 92 трофеи во...

ТЕНИС - СО ТРИУМФОТ НА ТУРНИРОТ ВО АДЕЛАИДА Новак Ѓоковиќ од Србија е победник на тенискиот турнир во Аделаида (Австралија) од серијата 250, со триумфот...

Надал по 14. пат го освои Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по 14. пат во својата кариера го освои Ролан Гарос, откако попладнево во финалето во Париз за два часа и...

Ѓоковиќ: Надал повеќе не е број 1 за мојот син, сега...

Првиот светски тениски рекет, Новак Ѓоковиќ, откри дека Карлос Алкараз станал идол на неговиот шестгодишен син Стефан. – Карлос е прекрасна личност, навистина ми се...

Надал ќе паузира до крајот на годината

ТЕНИС Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави дека поради проблемите со стапалото, кои го мачат подолго време, ќе го пропушти претстојниот гранслем-турнир во Њујорк и оти...

Вимблдон без Осака, Надал и Гофин

TЕНИС Јапонката Наоми Осака нема да игра на претстојниот тениски гранслем-турнир Вимблдон, но планира да биде подготвена за учество на Летните олимписки игри (ЛОИ) во...

Речиси „еднонасочен сообраќај“ кога Надал игра на Ролан Гарос

ТЕНИС - АНАЛИЗА НА „ИНФОСИС“ ЗА АТП Шпанскиот тенисер, освојувач на 12 трофеи на Ролан Гарос, води во категориите за најмногу освоени гемови во првиот,...

Надал: Ќе биде многу тешко тенисот наскоро да се врати во...

Рафаел Надал изјави дека ќе биде многу тешко за тенисот да се врати во акција во скоро време и е загрижен за ризикот од...

Ѓоковиќ со 79-та, а Надал со 85-та турнирска победа

За Србинот триумфот во Дубаи е 21. во низа што трае од средината на ноември лани Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (водечки на АТП-листата) во Дубаи...

Федерер ја доби тениската класика со Надал и закажа финале со...

Роџер Федерер и Рафаел Надал на тениските љубители на „Централниот терен“ им приредија уште еден спектакл, кој на крајот му припадна на швајцарскиот „Маестро“,...