Ознака: Наградите „“

Сојузот на спортови на Скопје ги додели наградите „13 Ноември“

Сојузот на спортови на Скопје, по повод Денот на ослободувањето на градот, додели награди во вкупно седум категории Дејан Георгиевски, освојувачот на сребрен медал на...

Јани-Петери Паси: Толку бев возбуден, што се разбудив среде ноќ и...

Доделени наградите на „Браќа Манаки“ Добитник на наградата „златна камера 300“ на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ е кинематограферот Јани-Петери Паси, за филмот „Купе...

Виртуелно доделени наградите САГ

Годинашното доделување на наградите САГ се одржа виртуелно и беше сведено на едночасовна онлајн церемонија, со претходно снимени обраќања на презентерите и на актерите. Виола...

Наградите „еми“ сепак ќе бидат доделени

Наградите „прајмтајм еми“, еден од најголемите настани во календарот на шоу-бизнисите, ќе се одржат во септември, како што беше планирано со домаќинот на церемонијата,...