Ознака: мотори

Се бркале со возила и мотори, па се тепале низ Куманово

Повеќе лица синоќа се тепале на улиците низ Куманово. - На 17.06. во 01.30 часот во СВР Куманово Д.Ј.(33) и С.М.(18) пријавиле дека околу 23.00...

Во полициска акција казнети 40 возачи на мотори

Во петчасовна вечерна полициска акција се казнети 40 возачи на мотори, а задржани 13 мотори. Секторот за внатрешни работи - Скопје во четвртокот, во...

Казнети повеќе од 100 возачи на мотори и автомобили за еден...

Повеќе од 100 возачи на мотори и автомобили се казнети во текот на вчерашниот ден во Скопје, соопшти МВР. Во времето од 06 до 24...

Уличните трки со мотори ги оставаат граѓаните без сон

Трки со мотори се случуваат по булеварите во Аеродром, Карпош, Центар, Чаир. Сега станува актуелен булеварот Крсте Мисирков на Бит-пазар, како и Втора македонска...

Наjдобрите лични безбедносни возила

Некои од најдобрите автомобили што се отпорни на куршуми а удобни Сите што се загрижени за својата безбедност при возењето избираат блиндирани автомобили. Има автомобилски...

Кој да ги замолкне силните децибели на моторите?

Сѐ уште нема крај на трките со мотори по скопските улици и булевари, а скопјани немаат сон од нивната бучава. Силните децибели на моторите...

Ќе произлезе ли квалитетна одлука по жолчните дебати во градското собрание

Најавената одлука на скопскиот градоначалник Петре Шилегов за регулирање на паркирањето за моторите предизвика многу дебати помеѓу граѓаните, но, секако, и помеѓу моторџиите и...

Граѓаните не спијат од силните децибели на моторите

Со константното зголемување на бројот на жители во главниот град, намалувањето на зелените површини и големиот број згради и инфраструктурни објекти што го пополнуваат...

Полицијата синоќа спречи диви трки со мотори – еден приведен и...

Едно лице е приведено поради сомнение за сторено кривично дело, а вкупно 135 мерки за сторени сообраќајни прекршоци се преземени од страна на Министерството...

Полициска акција против дивите трки со мотори

Поради сомнеж дека организираат и учествуваат во диви трки, полицијата вчера при контрола задржала 10 моторцикли поради сомнеж дека вградиле делови кои не се...