Ознака: Модни

Традицијата на здрава храна на поднебјето и нашите модни навики

Дваесет и четвртата сезона на „Моден викенд Скопје“ овој пат e во знакот на мултимедијалниот проект „Ноу вејст МК“, со богата тридневна програма, која...

Им одѕвони ли на тесните фармерки?

Модни трендови Судејќи според најновите трендови на социјалните мрежи, но и по она што го лансираат модните дизајнери, како што е на пример Марк Џејкобс,...

Модни брендови што доминираат и по цел век

Планирате да инвестирате во дизајнерски чевли или торба, но сакате да бидете сигурни дека ќе инвестирате во бренд во кој со години ќе уживате...

Девет модни парчиња што ќе бидат во тренд оваа пролет

Широките ногавици на панталоните, макси-фустаните, црно-белите комбинации, плетените комплети и корсетот се некои од модните трендови што ќе ги носиме во наредниот период Мора да...

Палтата и јакните за оваа зима се безвременски модни класици

Најдобрата одбрана од студот е да инвестирате во квалитетно безвременско палто или во топла јакна што ќе ја комплетира вашата колекција. Модните експерти предлагаат...

Модни трендови за летово

Големи машки кошули - фаворит на сезоната Во кои парчиња облека треба да се инвестира оваа сезона? Секојдневието значително ни се промени периодов, а со...