Ознака: Металург

Прволигашкиот плејоф донесе возбудлив дуел во Автокоманда

Ракометарите на Радовиш славеа против Металург со 26-23 на гости, во возбудлив меч помеѓу конкурентите за пласман во повисок ранг, од воведното коло на...

Металург славеше убедливо во првиот меч на домашен терен сезонава

Ракометарите на Металург убедливо ја совладаа Македонија Ѓорче Петров со 36-23 во првиот меч на домашен терен сезонава во Првата Лига, со што ја...

Елди-Кан најуспешен на 39-от меморијален турнир „Никола Грдановски-Нике“

КАРАТЕ Во конкуренција на 30 клуба, втор е Ѓорче Петров, а трет Металург Во салата „Методи Андонов-Ченто“ во скопската населба Маџари, на три борилишта, се одржа...

Металург, Ѓорче Петров, Куманово и Чаир ги дознаа ривалите на патот...

Металург ќе игра со ПАОК од Грција, Ѓорче Петров со КА/Пор од Исланд, Куманово со Макаби Рамат Ган од Израел, а Чаир со Истогу...

Металург придонесе за афирмација на каратето и на Македонија како држава

Металург со својата активност на татамите оствари огромен резултат на клупски и на репрезентативен план. Притоа секој негов член, од самиот почеток до денес,...

Металург – гордост на македонското карате

Металург во својата богата спортска активност бил шампион во Првата карате-лига на Македонија во 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011 и 2012 година,...

„Металург – нашиот втор дом“

Од првите членови во далечната 1969 година, кога е формиран клубот, па до сегашната генерација, во борби и во кати, во Металург тренирале огромен...

За врвен спортски резултат е потребен висок степен на клупска организираност

Металург е еден од најуспешните клубови во историјата на карате-спортот во Македонија, постигнувајќи многу историски резултати, првпат остварени токму од натпреварувачи репрезентативци на Металург....

Блажевска: Металург нема да згасне!

Металург со спортското инвестирање во минатото создаде силен професионален погон, кој беше стабилен темел во издигнувањето на клупскиот квалитет, а паралелно и на националниот...

Блажевска: Металург нема да згасне!

По одлуката за суспензија на РК Металург и од домашното првенство Откако ја доби суспензијата за настап во европските натпревари, македонскиот ракометен клуб Металург, расадникот...