Ознака: менаџер

Во фудбалот никогаш не се знае ништо, сѐ може да се...

Мојот фокус моментно е само на Ајакс. Но во фудбалот никогаш не се знае ништо. Манчестер јунајтед е голем клуб со одлични навивачи. Но...

Играчите треба да разберат дека има разлика помеѓу победа и пораз

Кога победувате, атмосферата околу вас е среќна, уживате да доаѓате на тренинг, да останете со соиграчите, тренерот. Кога губите, мора да знаете дека атмосферата...

Кога ќе загубам, губам на опасен начин

Во новиот документарен филм за неговиот живот и кариера, „Арсен Венгер: Непобедливиот“, кој почнува да се прикажува во кината во Велика Британија, тој вели:...

Како менаџер, секогаш сте обврзан да победувате на мечевите

Во оваа лига, во овој клуб и во оваа институција, притисокот секогаш постои, вели Биелса ФУДБАЛ - МАРСЕЛО БИЕЛСА, МЕНАЏЕР НА ЛИДС Менаџерот на Лидс, Аргентинецот...

Гвардиола најуспешен менаџер на Манчестер сити

Гвардиола ја прокнижи 221-та победа на клупата на „граѓаните“, на 303-от натпревар, со што го надмина легендарниот менаџер Мекдовал (од 1950 до 1963 година,...

Успехот треба да се заборави, фокусот е на иднината

Она што го бараме од нашиот тим, она што го бараме од себе, е да се рестартираме, да гледаме напред, да не испуштиме ниту...

Обожавам да работам со млади фудбалери и да им давам можност...

Битен е колективниот аспект, како играме заедно и како уживаме во нашиот стил на игра. Младите ја заслужија нашата доверба и покажаа дека треба...

Менаџерот на кампањата на Трамп е позитивен на ковид-19

Главниот менаџер на кампањата на претседателот Доналд Трамп, Бил Степиен, е позитивен на ковид-19 и ќе остане во карантин додека не се опорави. Од тимот...

Јирген Клоп го престигна рекордерот Пеп Гвардиола

Најуспешен во оваа категорија е легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, со 27 признанија за менаџер на месецот Менаџерот на Ливерпул, Германецот Јирген...

Внимавањето на деталите е најбитно за менаџерот

Клоп објаснува зашто го нема на социјалните медиуми, зашто не носи костум и за други работи (не)фудбалски работи Во специјалното интервју за „Скај спорт“, насловено...