Ознака: Мајами

Сабаленка ќе се повлече од турнирот во Мајами по смртта на...

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка ќе се повлече од турнирот во Мајами, пренесува „Tennis365“. На 42-годишна возраст почина момчето на Арина Сабаленка, белоруски хокеар Константин Колцов Дваесет...

Меси стана најтрофејниот фудбалер на сите времиња

Фудбалерите на Интер Мајами (САД) го освоија Лига-купот на Северна и Централна Америка, откако на гостински терен, но дури по изведувањето пенали, го победија...

Меси: Важно е да почнеме да победуваме

Меси погоди во четвртата минута од дополнителното време, за победа во првото коло на Лига-купот за Интер, кој е на дното на табелата во...

МЛС се надева дека Меси ќе ги зголеми посетеноста, ТВ-гледачите и...

МЛС се игра од 1996 година, посетеноста од тогаш е зголемена од 2,8 милиони и просечни 17.400 на 10 милиони и во просек 21.033...

Мајами веднаш израмни

КОШАРКА - НБА, ФИНАЛЕ Кошаркарите на Мајами го добија вториот натпревар од финалето во НБА-лигата, на гостински терен против Денвер со 111-108 и израмнија на...

Возбудливиот шампионат продолжува со трката во Мајами

ФОРМУЛА 1 Формула 1 е подготвена за враќање во Мајами викендов (недела, 21.30 часот), а трката за титулата годинава се вжештува. Победите на Серхио Перез...

Квалификантот Мајами реди победи, Кари постави нов рекорд

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Квалификантот Мајами продолжува со серијата победи во плејофот на кошаркарската НБА-лига, откако победи на гости во првиот меч од второто коло,...

Квитова победи по маратонски тајбрејк, Ѓоковиќ се врати на врвот

Но­вак Ѓо­ко­виќ од­но­во ќе би­де број еден во све­тот и ќе го зго­ле­ми свет­ски­от ре­корд на нај­мал­ку 382 не­де­ли на вр­вот ТЕНИС - МАСТЕРС-ТУРНИР ВО...

Македонскиот сликар Киро Урдин ќе изложува во Мајами

Изложбата со наслов „Предок“ на македонскиот сликар Киро Урдин ќе биде отворена од 1 април до 31 мај, во галеријата „Амадлози“ на Африканскиот центар...

Од срушената зграда во Мајами извлечени уште 6 тела

Спасувачките екипи кои трагаа по урнатините на зградата во Мајами, Флорида, извлекоа тела на уште шест жртви, со што вкупниот број на жртви достигна...