Ознака: Лојане

Откриени 39 илегални мигранти од Блискиот Исток над селата Лојане и...

Во координирана полициска акција на локации над селата Лојане и Ваксинце, во месноста викана Топтел, над Кота Шорта, денеска биле пронајдени 39 илегални мигранти...

Над 50 мигранти пронајдени во Липково, четворица од нив носеле оружје...

Во атарот на селото Лојане, општина Липково, поточно кај место викано „Шорта“, полицијата открила 52 лица илегални мигранти со потекло од африкански и азиски...

Претреси во Лојане и Ваксинце, приведени три лица

Утрово бил извршен претрес во две куќи во селата Лојане и Ваксинце, поради основано сомнение за сторено кривично дело криумчарење мигранти, информираше Сузана Праниќ...

Поради неусогласени сериски броеви на ливчињата имало краток прекин на гласањето...

На избирачкото место во селото Лојане, во општина Липково имало краток прекин на гласањето поради неусогласени сериски броеви на гласачките ливчиња, потврди Адмир Шабани,...

Што се случува во шверцерскиот триаголник Богородица – Лојане – Јажинце

Сериозноста на проблемот со шверцувањето мигранти упатените ја потврдуваат и со фактот што шверцерите се активни на терен, иако нашите граници истовремено ги обезбедуваат...