Ознака: лондон

Амбасадата на Русија се сомнева во автентичноста на соопштението на Јулија...

Руската амбасада во Лондон соопшти дека се сомнева во автентичноста на соопштението, кое Скотланд јард го објави синоќа во име на ќерката на двојниот...

Лондон бара итна акција за наводниот напад со хемиско оружје во...

Лондон побара итна акција како одговор за наводниот напад со хемиско оружје во сирискиот град Дума. Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска побара...

Кралицата ќе даде знак за почеток на Лондонскиот маратон

Во британската престолнина на 22 април ќе се одржи една од најпрестижните маратонски трки во светот, а знакот за почетрок на 37-от Лондонски маратон...

Захарова: Лондон како доверливи ги чува податоците за Скрипал

Велика Британија како доверливи чува некои од податоците за соработката со Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), за да манипулира со информациите за...

Годишнини од терористичките напади во Брисел и Лондон

Главните градови на Белгија и Велика Британија, Брисел и Лондон, денеска ги одбележуваат годишнините на терористичките напади, во кои загинаа вкупно 37 лица. Во пресрет...