Ознака: локализиран

Ставен е под контрола пожарот над тетовско Селце

Шумскиот пожар над тетовско Селце по шест дена е ставен под контрола, информираат од Национален парк Шар Планина. Пресвртот се случил денеска, при што...

Локализиран пожарот во Прилеп, пожарникарите остануваат на терен

Големиот пожар што околу 13 часот ја зафати прилепската конфекциска фабрика „Тила“ е локализиран, но се уште пожарникарите работат да ги доизгаснат некои горливи...

Локализиран пожарот во Струмичко

Локализиран е пожарот кој избувна вчера претпладне во атарите на селата Радичево и Дукатино во Општина Василево и зафати 20 хектари нискостеблеста шума. Пожарникарите и...

Локализиран пожарот во Градскиот парк

Големиот пожар што избувна вечерва во Градскиот парк е локализиран. Кај Градски стадион гореа баракитe што се наоѓаат близу детското игралиште кај ресторанот „Томче Софка“. Пред...

Локализиран пожарот во националниот парк „Преспа“

Локализиран е големиот пожар во националинот парк „Преспа“, општина Пустец, на врвот на планината „Остоја“, местото наречено Пирамида 10 на границата со Грција, кој...

Локализиран пожарот во катедралата во Нант

Пожарот што избувна во готската катедрала во францускиот град Нант е ставен под контрола. Властите соопштија дека штетата не е споредлива со онаа што лани ја...

Пожарот на сплав во Белград е локализиран

Локализиран е пожарот што го зафати сплавот „Цунами“ на крајбрежјето на Сава во Белград. Пожарникарите ја завршија интевенцијата во која учествуваа 31 припадник на...

Локализиран пожар кај селото Лешница

Пожар кој вчера во попладневните часови избувна во реонот на село Лешница, кичевско и со кој беше зафатена дабова шума е локализиран, а за...

Локализиран пожарот кај езерото Младост

Локализиран е пожарот кој повеќе од осум часа гореше во околината на Велес и езерото Младост. Изгорена е голема површина на борова шума од...