Ознака: Лигата

Сите четвртфиналисти се учесници во претходни финалиња на ЛШ

Извлекувањето на двојките (од 12 часот) ќе биде без ограничувања, што значи дека меѓу себе ќе може да играат тимови од иста земја и...

Штутгарт – од дното на Бундеслигата до трка за место во...

На дното на Бундеслигата во април, на Штутгарт му беше потребен плејоф за опстанок, а сега е подготвен за пласман во Лигата на шампионите Кога...

Повеќе дополнително време, повеќе игра, повеќе драма…

Во Англија сезонава е воведено поголемо дополнително време на мечевите, што резултира со натпревари што траат и повеќе од 100 минути (просечната додадено време...

Тимовите ќе можат да одмораат само по една ѕвезда по натпревар

КОШАРКА - НОВИ ПРАВИЛА ВО НБА-ЛИГАТА НБА-тимовите ќе можат да одмораат само по една кошаркарска ѕвезда по натпревар во новата сезона според новите правила во...

Премиер-лигата со многу нови имиња

„Би-би-си“ издвојува шест нови увозни „производи“ во англискиот фудбал, кои би можеле да остават силен впечаток на теренот со својата игра ФУДБАЛ - ПРЕД ПОЧЕТОКОТ...

Осумте најдобри тргнуваат по титулата

Првите мечеви на програмата се утре (Бенфика - Интер и Манчестер сити - Баерн) и задутре (Реал Мадрид - Челси и Милан - Наполи)....

Леброн Џејмс: Да се биде во присуство на легенда како Карим...

Леброн Џејмс, кој ги држи рекордите како најмлад кошаркар што ја достигнал секоја значајна бројка поени од 5.000 до 35.000, а е и во...

Малку измени кај осминафиналистите во Лигата на шампионите

Според податоците на Европската фудбалска унија до вчера, во 16-те најдобри екипи сезонава во Лигата на шампионите има вкупно 16 нови фудбалери, а заминале...

За уште четири места во осминафиналето конкурираат осум тима

По пет кола, 12 екипи се во осминафиналето, а идната недела за влез во следната рунда ќе играат Тотенхем, Спортинг, Ајнтрахт и Марсеј за...

Милевски: Овие момчиња редовно нѐ изненадуваат, особено кога тимот се соочува...

Македонија само со победа на гости против Грузија идниот петок, во 5-то коло на лигата Ц, ќе ги задржи шансите за освојување на првото...