Ознака: латас

Повторно одложено рочиштето за Лазаров и Латас, ќе им се суди...

Не се одржа ниту денешното судење за јутјуберот Стефан Лазаров и новинарот Драган Павловиќ-Латас, кои се обвинети за кривичното дело „ширење расистички и ксенофобичен...

Скопското Обвинителство оформи предмет по интервјуто со Павловиќ-Латас на јутјуберот Лазаров

Секторот за компјутерски криминал при МВР до Основното јавно обвинителство - Скопје достави известување за настанот за кој говори Драган Павловиќ-Латас во интервју на...

Латас не чувствува винa за предметот „Тревник“

Главната расправа за предметот „Тревник“ се оддржа денеска во Kривичниот суд, во кој обвинети се новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, за...

Судењето на Латас повторно одложено

Поради барање на одбраната денеска во Кривичен суд беше одложен предметот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Тотал“ е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас за затајување данок. Според...

Tранскриптите од „бомбите“ за „Тревник“ во рацете на Латас

Главната расправа за предметот „Тревник“ на СЈО во кој се обвинети Драган Павловиќ - Латас, Срган Павловиќ и  Звездан Павловиќ ќе се одржи на...

„Тотал“ одложен за 11 април

Главната расправа за предметот „Тотал“, во кој е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас за затајување данок, е одложена за 11 април. Денешното рочиште во Кривичниот суд...