Ознака: крштевање

„Курирот на Гоце“ – огнено крштевање

Телевизиската серија „КУРИРОТ НА ГОЦЕ“ за мене беше подготовка и „огнено крштевање“ во играна серија. Се снимаше по сценарио на д-р Славко Димески, во...

Малиот Арчи ќе се крштева на 6 јули а церемонијата ќе...

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), и принцот Хари (34) станаа родители на синот Арчи на 6 мај и се подготвуваат за крштевка. Британските...